У петак, 31.1.2020.године у амфитеатру Машинско – електротехничке школе у Параћину, са почетком у 12:00 одржана је трибина о превенцији насиља. На трибини се говорило о следећим темама:
– О агресији и агресивности – предавач Горан Ристић-психолог, испред Дома здравља у Параћину;
– Подршка ученицима у социјалном окружењу – предавач Жаклина Трајковић, испред Центра за социјални рад у Параћину.
Из свих школа присуствовали су:
– Директор школе,стручни сарадници, секретар школе, координатор стручног тима за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања, представник Ученичког парламента, локални Савет родитеља. Из полицијске станице у Параћину. трибини је присуствовао школски полицајац. Трибину су организовале координатор за основне школе, Славица Вулић и Слађана Богдановић. Трибини је присуствовао спољни сарадник ШУ Јагодина, Соња Миљковић.