У суботу, 3.3.2018. по први пут је у нашој школи организовано Општинско такмичење у шаху и то изузетни успешно.  Учествовало је 62 ученика из свих основних школа општине Параћин. Ученици наше школе су били најуспешнији, освојивши 5 првих места, 8 других и 2 трећа места у појединачној конкуренцији,  док су у екипној конкуренцији били први. Свих 15.оро награђених ученика иду на окружно такммичење.

Резултати по разредима су следећи:

Василије Лукић, 1. разред -2. место
Весна Милојевић, 2. раз.- 2. место
Огњен Миладиновић, 2.раз. -2. место
Сава Милосављевић, 2.раз.-3. место
Исидора Милић, 3.раз.-1. место
Теодора Милић, 3.раз.-2. место
Стефан Поповић, 3.раз.-3. место
Анђела Гојковић, 4.раз.-1. место
Саша Лукић, 4.раз.-1. место
Анастасија Урошевић, 5.раз.-2. место
Александар Богдановић, 6.раз.- 2. место
Андријана Јаћимовић, 7.раз.-1. место
Лазар Марковић, 7.раз.-2. место
Милица Миловановић, 8.раз.-1. место
Анђела Урошевић, 8.раз.-2. место
Честитке ученицима на постигнутим резултатима, као и њиховој наставници, Тањи Стојковић, која већ низ година изузетно успешно води шаховску секцију и постиже изванредне резултате.  Сви награђени ученици и школе, добили су дипломе, а првопласирани ученици су добили и награде.  Од свих школа, најуспешнијом је проглашена ОШ “Бранко Крсмановић“ у Сикирици, а наставница Тања Стојковић награђена је дрвеним шахом. Свим ученицима желимо пуно успеха у даљем такмичењу.