ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

У суботу, 18.03.2017. године у нашој школи је одржано Појединачно и Екипно првенство ученика основних школа поморавског округа у шаху за школску 2016/2017 годину, такмичење из календара такмичења и смотри ученика основних школа Министарства просвете, науке и технолошког развоја. На такмичењу је учествовало 70 младих шахиста из Параћина, Јагодине, Ћуприје, Свилајнца, Деспотовца и Ресавице који су то право изборили на општинском такмичењу. Такмичење је протекло у фер и коректној борби и пријатној атмосфери у којој су уживали и учесници такмичења и њихови наставници и родитељи. Прелепо шаховско дружење, виђено је и доста лепих и квалитетних партија и на крају су сви били задовољни а највише ученици наше школе који су опет доминирали и на овом такмичењу.

Екипа девојчица је освојила 2. место а екипа дечака 1. место и пласман на Републичко такмичење.

У појединачној конкуренцији, за ученике од 1. до 4. разреда ово је био највиши ниво такмичења:

Весна Милојевић ученица I разреда из Дреновца освојила је 1. место.

Исидора Милић ученица II разреда из Дреновца освојила је 1. место.

Теодора Милић ученица II разреда из Дреновца освојила је 2. место.

Андјела Гојковић ученица III разреда из Дреновца освојила је 3. место.

Анастасија Урошевић ученица ИВ разреда из Дреновца освојила је 2. место.

Стефан Поповић ученик II разреда из Дреновца освојио је 1. место.

Давид Гојковић ученик II разреда из Дреновца освојио је 3. место.

Саша Лукић ученик III разреда из Дреновца освојио је 1. место.

Слободан Миловановић ученик IV разреда из Дреновца освојио је 2. место.

Ученици од 5. до 8. разреда су остварили следеће резултате и пласман на Републичко такмичење које ће се одржати у Београду 13. и 14. маја:

Андријана Јаћимовић ученица VI разреда из Бусиловца освојила је 2. место.

Милица Миловановић ученица VII разреда из Дреновца освојила је 2. место.

Кристина Марковић ученица VIII разреда из Дреновца освојила је 2. место.

Александар Богдановић ученик V разреда из Сикирице освојио је 3. место.

Лазар Марковић ученик VI разреда из Дреновца освојио је 2. место.

Јован Милановић ученик VIII разреда из Сикирице освојио је 3. место.