У суботу, 2.4.2016. год. Основнa школa “Бранко Крсмановић“ у Сикирици била је домаћин окружног такмичења из географије. Учествовала су 32 ученикa из 14 основних школа општине Параћин, Јагодина, Ћуприја, Свилајнац, односно, 19 ученика седмог разреда и 13 ученика осмог разреда.
Активности су протекле у складу са планираним распоредом, најуспешнији ученици награђени су дипломама и наградама, а признања су уручена и најуспешнијим наставницима. Сви такмичари награђени су похвалама и поклонима. Ученици који су освојили I и II место (90 и више бодова на тесту) пласирали су се за виши ранг такмичења (републичко такмичење), тако да ће 2 ученика седмог разреда и 9 ученика осмог разреда учествовати на републичком такмичењу 21. маја 2016. године.