У нашој сколи, у издвојеном одељењу у Бусиловцу, одржан је други полуфинални сусрет квиза у организацији Црвеног крста „Шта знаш о здрављу“. Такмичили су се ученици 6/3 из Бусиловца и 6/3 ОС „Ђура Јакшић“ из Параћина. Успешнији су били гости, којима желимо пуно успеха и у финалу квиза. Све честитке и нашим такмичарима из Бусиловца и њиховом одељењском старешини Златку Јовановићу на постигнутом резултату.

Ученик четвртог разреда из Сикирице, Димитрије Бранковић, украсио је учионицу свог одељења сликама, док су сви ученици 4/1 учествовали у прављењу Снешка Белића, који је направљен од прикупљених пластичних чаша, чиме нам деца поручују да се пластика може искористити за креативан рад, а не за загађивање околине.

У нашој школи одржан је квиз „Шта знаш о здрављу“ у организацији Црвеног крста Параћин. Такмичили су се ученици шестог разреда из Сикирице, Дреновца и Бусиловца. Најуспешнији су били ученици 6/3 из Бусиловца. Њих већ 12.12.2016. године очекује четвртфинале са екипом из Основне школе „Вук Карадзић“ из Поточца. Честитке свим учесницима овог такмичења и пуно среће и успеха у даљем такмичењу одељењу шестог разреда из Бусиловца и њиховом одељењском старешини Златку Јовановићу.

Још једном поносни на наше ученике. Наша школа већ неколико година учествује на републичком такмичењу, које организује покрет горана Србије. Ове године учествовало је 30 општина а наши ученици су били медју 10 најбољих екипа и остварили право учешћа и следеће године. Честитамо нашим ученицима и њиховој наставници биологије, Данијели Илић, на овом сјајном резултату.

У нашој школи одржана ТРКА ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО у организацији Црвеног крста Параћин. Ученици су се такмичили у четири категорије: пети разред – девојчице, пети разред – дечаци, шести разред – девојчице, шести разред – дечаци. Ученици који су освојили прво, друго и треће место у наведеним категоријама награђени су медаљама.