На свечаној седници Скупштине општине Параћин, поводом Дана општине, уручене су плакете, признања и новчане награде угледним појединцима, установама и организацијама, који су својим залагањем и знањем допринели развоју општине Параћин у 2019.години. ЗЛАТНА ПЛАКЕТА је додељена ОШ “Бранко Крсмановић“ у Сикирици за огроман труд и ангажовање свих запослених и ученика и успешан допринос развоју образовања у општини Параћин.
Поред ове плакете, ПРИЗНАЊЕ је добио Златко Јовановић, наставник историје, а НОВЧАНУ НАГРАДУ на предлог Црвеног крста Параћин и председника општине за дугогодишњи волонтерски рад и допринос у области социјалне заштите, добила је Славица Вулић, директор школе. Награде је уручио председник скупштине.