У недељу, 26.3.2017. год. наша школе је по трећи пут била домаћин Окружног такмичења из географије. Учествовало је 86 ученикa из 21 основне школе општине Параћин, Јагодина, Ћуприја, Свилајнац, Деспотовац и Рековац, односно, 48 ученика седмог разреда и 38 ученика осмог разреда.
Активности су протекле у складу са планираним распоредом, најуспешнији ученици награђени су дипломама и наградама, а најсупешнији наставници похвалницама. Сви такмичари награђени су похвалама, а сви наставници признањима.
Ученици који су освојили I место (90 и више бодова на тесту) пласирали су се за виши ранг такмичења (републичко такмичење), тако да ће 5 ученика седмог разреда и 7 ученика осмог разреда учествовати на републичком такмичењу 07. маја 2017. године.Наша ученица Теодора Јевтић освојила је трећу награду. Све честитке за њу и наставника Горана Милића.