Данас је у одељењу 7-1 у Сикирици одржана угледна, пројектна настава у оквиру редовног предмета Географија. Ученици су тимским радом истраживали одлике савремене Кине: демографија, рељеф, клима, насеља, музика, живи свет, језици, спорт, политика, храна…и остале занимљивости. У презентацију су били укључени сви ученици, у складу са својим интересовањима и способностима. Користили су различита средства и методе представљања својих сазнања, до којих су дошли самосталним истраживачким радом и коришћењем дигиталних технологија. Ментори пројекта су били наставници географије, Горан Милић и Јелена Савић.
Час је протекао у доброј и раздраганој атмосфери, са мноштвом занимљивих података о најмногољуднијој земљи света.