Наша школа се укључила у пројекат „Чаробна интеркултурална мрежа пријатељства“. Пројекат реализује група ученика другог и четвртог разреда из Ратара са учитељицом Биљаном Петровић и група ученика старијих разреда из Дреновца са својом наставницом енглеског језика Тањом Стојковић. У пројекту учествује око 500 школа из 30 земаља света. Пројекат траје 9 недеља и сваке недеље се добија нови задатак. Први задатак је био упознавање и представљање једне од земаља које учествују у пројекту. Ученици и наставница Тања су одабрали и истраживали Македонију. Свој рад су презентовали директору школе, стручној служби школе, наставницима, учитељима и ученицима.

Презентацију су започели песмом „Македонско девојче“ коју је ученик Давид Милић одсвирао на саксофону. Затим су причали о Скопљу и његовим знаменитостима, о култури Македоније, музици, фолклору, народним ношњама, а онда су извели стилизовану игру „Биљана платно белеше“. Презентацију су наставили причом о Охриду, Охридском језеру и охридским бисерима, о планинама и националним парковима Галичици, Пелистеру и Маврову. Представили су македонске традиционалне производе, македонску кухињу, традиционалне специјалитете којима су се послужили сви присутни након извођења песме „Јовано, Јованке“ у пратњи саксофона.