У петак, 6.децембра у малој сали председништва у СО Параћин, одржан је састанак поводом најављене трибине о превенцији насиља у школама. Дневни ред састанка је био:

1. Презентација на тему: “Установе образовања и васпитања у ситуацијама дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања“- Соња Миљковић, стручни сарадник, спољни сарадник за заштиту од насиља
  2. Ситуације насиља из угла МУП-а, Центра за социјални рад и здравствених установа Саша Илић, заменик командира, Горан Ристић, психолог, здравствени центар, Жаклина, специјални педагог, Центар за социјални рад
  3. Договор о трибини.
    Састанку су присуствовали директори свих основних и средњих школа, музичке школе, предшколске установе и представника ЦСР, Жаклина, специјални педагог, Дома здравља, Горан Ристић, психолог, и ПС Параћин, Саша Илић, заменик командира, Договорена је даља динамика активности на превенцији насиља. Састанку је присуствовао и Војкан Ристић, начелник за друштвене делатности. Састанку су председавале Соња Миљковић, стручни сарадник, спољни сарадник за заштиту од насиља и координатор за основне школе, Славица Вулић.