ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ УЧЕНИКА 8.РАЗРЕДА

На основу дописа Министарства од 23.3.2021.године, обавештавамо Вас да ћете у периоду од 12 – 15.априла 2021.год. моћи да пријавите своје дете за полагање пријемног испита за упис специјализованих одељења гимназија и уметничких школа електронским путем на порталу Моја средња школа ( mojasrednjaskola.gov.rs ). Пријаве у папирном облику могу се поднети 15. и 16. априла 2021.год. у одговарајућим средњим школама (специјализована одељења и уметничке школе). Пријемни испити за наведене школе биће реализовани у средњим школама од 7 – 16.маја 2021.године. Родитељи ће по први пут моћи да остваре онлајн увид у резултате.

Завршни испит биће одржан 23, 24. и 25.јуна 2021.год.

Путем портала Моја средња школа ( mojasrednjaskola.gov.rs ) обављаће се и друге активности везане за завршавање основне школе и упис у средње школе:

– Увид у привремене резултате завршног испита;

– Подношење приговора на резултате завршног испита;

– Подношење листе жеља до 3.јула ( у папирном облику у основној школи 3.јула);

– Увид у листу распоређених ученика по образовним профилима и смеровима у средњим школама – 11.јула 2021.;

– Упис у средње школе (под условом да су обавили лекарски преглед до тренутка подношења електронске пријаве за упис).