У недељу, 18.3.2018.године у ОШ “Вук Караџић“ у Ресавици, одржано је Појединачно и Екипно првенство ученика основних школа поморавског округа у шаху, за школску 2017/18.годину. Такмичење је из Календара такмичења и смотри ученика основних школа Министарства просвете, науке и технолошког развоја. У веома јакој конкуренцији, од преко 100 играча, наши ученици су остварили изванредне резултате. Освојили су највећи број диплома у Појединачној конкуренцији, а у Екипној су освојили 2.место и пласман на Републичко такмичење (Саша Лукић, Слободан Миловановић, Лазар Марковић, Александар Богдановић, Милица Миловановић, Андријана Јаћимовић и Анђела Урошевић).

У Појединачној конкуренцији треће место освојили су Василије Лукић, ученик 1.разреда из Дреновца и Слободан Миловановић, ученик 5.разреда из Дреновца.

Друго место и пласман на Републичко такмичење освојили су Весна Милојевић, ученица 2.разреда из Дреновца, Сава Милосављевић, ученик 2.разреда из Дреновца, Теодора Милић, ученица 3.разреда из Дреновца, Стефан Поповић, ученик 3.разреда из Дреновца, Андријана Јаћимовић, ученица 7.разреда из Бусиловца и Милица Миловановић, ученица 8.разреда из Дреновца.

Прво место и пласман на Републичко такмичење освојили су Саша Лукић, ученик 4.разреда из Дреновца, Исидора Милић, ученица 3.разреда из Дреновца и Анђела Урошевић, ученица 8.разреда из Дреновца.

Еколошка олимпијада

ДРУГИ РАНГ НА ЕКОЛОШКОЈ ОЛИМПИЈАДИ

Ове године су ученици осмог разреда наше школе били веома успешни на еколошкој олимпијади, која је одржана 18.3.2018. године. Емилија Милојковић и Милица Миловановић из Дреновца, као и Никола Мојсиловић и Лазар Стојановић из Бусиловца, постигли су други ранг на такмичењу. Ученици су online радили задатке. Честитке ученицима на учешћу и постигнутим резултатима, као и њиховој наставници, Данијели Илић.

Трећи ранг из биологије

У суботу, 17.03.2018. године у ОШ“Ђура Јакшић“ у Параћину одржано је општинско такмичење из биологије. Ученици наше школе су постигли следеће резултате: Тања Лукић, ученица шестог разреда из Дреновца и Младен Глишић, ученик шестог разреда из Бусиловца, постигли су трећи ранг на такмичењу.

Честитке ученицима на постигнутим резултатима и њиховој наставници биологије, Данијели Илић.

“ONLINE“ ПРЕДСТАВА У СИКИРИЦИ

Министарство трговине, туризма и телекомуникација је по трећи пут покренуло кампању IT караван за ученике основних школа. У оквиру ове кампање, данас је у 12 часова на YouTube каналу Министарства “Pametno & Bezbedno“ емитована уживо едукативна представа “Како да најлакше упропастимо свој живот online“. Ученици седмог и осмог разреда из Сикирице су представу пратили online. Тема представе је била безбедност деце на интернету, о чему је уследила дискусија наставника и ученика наше школе.