Књижевна олимпијада
Општинско такмичење Књижевна олимпијада одржано је 10.марта 2018. у ОШ “Момчило Поповић-Озрен“ у Параћину. Учествовало је пет ученица седмог и осмог разреда наше школе. Маријана Милојевић, ученица седмог разреда из Сикирице освојила је треће место и пласирала се на окружни ниво такмичења. Сашка Ђурић, ученица седмог разреда из Сикирице, и Милица Миловановић, ученица осмог разреда из Дреновца, пласирале су се на окружни ниво такмичења.
Свим ученицама и њиховим наставницама, Александри Урошевић и Гордани Петровић, желимо пуно успеха у даљем такмичењу.
Окружно физика

Окружно такмичење из физике одржано је 10.марта у ОШ“Ј.Ј.Змај“ у Свилајнцу. Учествовало је петоро ученика из наше школе. Изузетан резултат постигао је Урош Милојевић, ученик шестог разреда из Дреновца, освојивши прво место. Лазар Милић, ученик шестог разреда из Дреновца, освојио је друго место. Честитке ученицима и наставнику физике, Славиши Живковићу, и пуно успеха у даљем раду.

Kao и претходних година, и ове је наша школа била домаћин општинског такмичења из географије, које је одржано у недељу, 11.03.2018. године. Учествовало је 38 ученика из седам основних школа из Параћина. Од 19 ученика седмог разреда, 17 ученика се пласирало на окружни ниво такмичења, а од 19 ученика осмог разреда, 12 ученика се пласирало на окружни ниво. Ученици наше школе, Алекса Беговић, ученик седмог разреда из Сикирице и Теодора Јевтић, ученица осмог разреда из Дреновца, освојили су друго место и пласирали су се на окружно такмичење. Милица Миловановић, ученица осмог разреда из Дреновца, освојила је треће место. Честитке ученицима на постигнутим резултатима, њиховом наставнику Горану Милићу и пуно успеха у даљем такмичењу.